Wat 17de Friese Regatta
Waar Paviljoen SALT aan het Sneekermeer bij Terhorne
Wanneer Donderdag 8 juni
Wie Bedrijven met hun gasten en relaties
Bijzonderheden Zonder geluk vaart niemand wel. De loting bleek ditmaal beslissend. Nordstone, de vastgoedvennootschap onder welke vlag de twee in stenen ondernemende captains Siep-Jan Riedstra en Eddie de Leeuw deelnamen trok namelijk het lootje van Tonny Kleinhuis met zijn supersnelle praam. Daar viel niet tegen te zeilen. Afgetekend won men de schitterende zeilerij.
Pramen in volle vaart
TERHORNE – Nog nooit in de historie van dit pramenevenement (sinds 2006) was de wedstrijd zo mooi. Wedstrijdleider Eelke Dijkstra van Vaarevents.nl had een mooie route uitgezet om de maagdelijke eilandjes Adam en Eva heen en ook de Grutte Griene aan de Goingarijpster Poelen werd gerond. Zo werd het een prachtige toertocht met wedstrijdelement. De Friese Regatta was in twee manches verdeeld. Nieuw was de break tussen de twee sprintwedstrijden door. Dat was mogelijk door het makkelijke afmeren aan de nieuwe grote buitensteiger bij SALT, waarin eigenaar Lucas Bouma goede investeringen heeft gepleegd. Nooit liep de zaak naar behoren, tot de kalverhandelaar het overnam. Nu loopt het storm. Helaas kon Bouma als erkend skûtsjeschipper en regenboogzeiler niet aanwezig zijn. Hij zat in Ierland.
De tweede manche werd aangevangen met een zogeheten Le Mans-start. Dat houdt in dat de laatste van de eerste manche het eerst mag vertrekken voor de tweede. Dat werd een run richting steiger.
Op de zwoele loungemuziek van deejay Gerben Spanninga werd het feestje op deze prachtige zomeravond voortgezet onder het genot van een voortreffelijke maaltijd van Gerbens vader Reitse, die samen met zijn Tryntsje een werkelijk fenomenale catering verzorgde. Eigenaresse Yodi Vellinga van SALT en haar topteam boden een uitmuntende gastvrijheid. Voor herhaling vatbaar dus. De volgende (18de) editie is op donderdag 6 juni 2024. Het aantal deelnemers bedraagt dan 15.
Kader – klein corps
De uitslag was als volgt (achter de bedrijfsnamen de captains):
1 – Nordstone Joure-Siep-Jan Riedstra (2)
2 – Kuiper Verzekeringen-Bert Zwier (6)
3 – Sportstad Heerenveen-Benno de Groot (6)
4 – Heeren van Sminia-Geert Schaaij (6)
5 – Van den Berg Isolatiehandel-Martin Wijma (11)
6 – Martini Business Groningen-Christa Bollegraaf (11)
7 – Leo Trading Joure-Johan de Leeuw (15)
8 – Friesland Vaart Wel-Pietie van Keimpema (15)
Ex Aequo-klassering op basis van beste resultaat in 2e manche.